Klasa V i Vito 2023

Nowa Klasa V. Nowe Vito

Mercedes-Benz Vans z dumą wprowadza na rynek zmodernizowaną serię samochodów dostawczych. Wśród nich znajdują się zapierające dech w piersiach pojazdy EQV, Klasa V, Klasa V Marco Polo, eVito i Vito.

Rewolucja w Mercedes-Benz Vans

 


Samochody dostawcze przeszły przemianę – nie tylko wizualną, ale także oferując najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Vany są przystosowane dla klientów poszukujących zarówno rozwiązań do użytku prywatnego, jak i biznesowego. Mercedes-Benz Vans koncentruje się na różnych segmentach rynku, przyjmując dwie kluczowe strategie. Strategia luksusu obejmuje modele dostawcze do użytku prywatnego: EQV, Klasa V i Klasa V Marco Polo. eVito i Vito są częścią strategii premium skierowanej do użytku biznesowego. Celem tej zmiany jest wprowadzenie innowacyjnej architektury Van Electric Architecture (VAN.EA) dążąc do neutralności CO2 dostawczej floty pojazdów do 2039 roku. Według tego planu, do 2030 roku, ponad 50% vanów powinny być zasilanych elektrycznie – zarówno w segmencie prywatnym jak i komercyjnym.

 

Klasa V i Vito – nowy design

 

Na pierwszy rzut oka najbardziej wyróżniającą się cechą jest odświeżona paleta kolorystyczna oraz nowe wzory felg 17-,18- i 19-calowych. Po przyjrzeniu się znajdziemy wiele innych modyfikacji dotyczących Klas V i Vito i ich elektrycznych odpowiedników: EQV i eVito.

Z przodu pojazdów przykuwa uwagę efektowna osłona chłodnicy i charakterystyczny przedni zderzak, które nadają im ekskluzywny wygląd. Dodatkowo adaptacyjne reflektory MULTIBEAM LED oraz przyciemniony kontur tylnych świateł LED tworzą nowoczesną kompozycję świetlną, co nadaje stylowego i nieszablonowego charakteru. Poza tym Klasa V i Klasa V Marco Polo mogą pochwalić się chromowaną listwą ozdobną z napisem Mercedes-Benz. Każdy szczegół został dopracowany na najwyższym poziomie jakości, by zachwycić zarówno Ciebie, jak i wszystkich na drodze.

 

Cyfrowa rewolucja w samochodach dostawczych

 

Mercedes-Benz wprowadził szereg udogodnień technologicznych. Dla wszystkich modeli dostępne są funkcje: KEYLESS start, podgrzewanie kierownicy, przyciemnione tylne oświetlenie oraz elektryczny hamulec postojowy. Natomiast EQV, Klasa V i Klasa V Marco Polo otrzymały odnowione wnętrza z 64 kolorami oświetlenia ambient, które tworzą przyjemną atmosferę wewnątrz pojazdu w zależności od indywidualnych potrzeb. Klasa V i EQV zyskały przesuwane drzwi po lewej stronie pojazdu ułatwiające dostęp do tylnej części auta, co jest szczególnie praktyczne w przypadku samochodów dostawczych.

 

System MBUX zmienia się w 3 x i – inteligentny, interaktywny, indywidualnyPo raz pierwszy System MBUX wprowadzono do modeli Vito i eVito, a w Klasie V, V Marco Polo i EQV oferuje teraz jeszcze większe możliwości. Wyposażony jest w liczne funkcje, takie jak strumieniowe przesyłanie muzyki, sterowanie ENERGIZING i nawigacja z rozszerzoną rzeczywistością. Wsparcie dla tego zaawansowanego systemu jest kompleksowe, obejmujące trzy formy interakcji: na centralnym wyświetlaczu, dotykowym panelu sterowania na kierownicy oraz przez asystenta głosowego "Hej Mercedes", który został zoptymalizowany. Ulepszone zostały systemy wspomagania jazdy oraz parkowania, które wyświetlane są na głównym ekranie. Innowacyjna technologia Plug & Charge to kolejna zaleta, pozwalająca na szybkie i wygodne ładowanie pojazdu na kompatybilnych stacjach ładowania, bez konieczności ręcznego uwierzytelniania. Dzięki Mercedes Me Charge kierowcy mają dostęp do ładowania energią elektryczną ze źródeł odnawialnych na wszystkich stacjach, co wpisuje się w dążenie do zrównoważonej mobilności. Wprowadzone funkcje stanowią postęp w zwiększeniu bezpieczeństwa i zapewnieniu wyższego poziomu komfortu i efektywności w samochodach dostawczych marki.

 

To przełomowy krok, który umacnia pozycję Mercedes-Benz jako lidera i pioniera w dziedzinie mobilności i doświadczeń cyfrowych. Otwiera nowe horyzonty i kształtuje nowe możliwości dla przyszłości tego sektora. Nowe modele średniej wielkości furgonetek stanowią esencje misji firmy, dostarczając nie tylko praktycznych rozwiązań dla użytkowników indywidualnych i biznesowych, ale również odzwierciedlają unikalny i ekskluzywny charakter Mercedes-Benz.

Powrót do listy artykułów
łańcuch na oponie

2024-01-16

Kategoria: Mercedes-Benz Jak poprawnie założyć łańcuchy na koła?

Łańcuchy na koła - do czego służą? Jeśli kiedykolwiek chodziłeś zimą po górach, pewnie zdarzyło Ci się założyć na buty tzw. “raczki”, aby móc swobodniej poruszać się po śliskiej powierzchni. Podobnie jest z kołami samochodu - zakładanie łańcuchów to kluczowy krok, który poprawia trakcję i bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach zimowych.

Przeczytaj artykuł
Sprinter na tle wrocławskiego schroniska dla zwierząt

2024-01-16

Kategoria: Mercedes-Benz Dealer Dobrych Uczynków

Miesięcznik Dealer przyznał nam tytuł Dealera Dobrych Uczynków. Poniższy tekst pochodzi z grudniowego wydania czasopisma. Redakcja wskazuje na najważniejsze projekty, które zrealizowaliśmy, a które przyczyniły się do otrzymania zaszczytnego wyróżnienia. Autorem tekstu jest Piotr Burakowski.

Przeczytaj artykuł
Srebrny GLE SUV w zimowej scenerii, w lesie

2024-01-12

Kategoria: Mercedes-Benz Duda-Cars znów rusza w trasę z ESKA WINTER CITY

ESKA WINTER CITY 2024 startuje już niebawem! Niech nie ominie Cię festiwal zimowej rozrywki, na której poza licznymi konkursami i atrakcjami, będziesz mógł podziwiać najnowsze modele Mercedes-Benz. Sprawdź, jakie miasta tej zimy to must-have do wpisania w nawigację! 

Przeczytaj artykuł
×